LAUBLE

PRÄZISIONSDREHTEILE

Historia

SUKCESY W LATACH

Historia

lauble-2021
2021 Nowy INDEX ABC: Więcej dynamiki, mniej wyposażenia

Koncepcja maszyny jest przekonująca: kompaktowa konstrukcja i wysokie parametry wydajności są gwarantowane przy niezrównanym zapotrzebowaniu na małą przestrzeń. INDEX ABC posiada dwie głowice narzędziowe z 14 uchwytami narzędziowymi. Górna głowica rewolwerowa z 7 stanowiskami narzędziowymi plus stała stacja do mocowania wrzeciona synchronicznego (do mocowania uchwytu lub tulei zaciskowej) oraz dolna głowica rewolwerowa z 6 dodatkowymi stanowiskami narzędziowymi. Wysoko dynamiczne wrzeciono robocze i jednoczesna obróbka do 3 narzędzi umożliwiają bardzo wydajną produkcję naszych produktów - i to w rekordowym czasie.

lauble-2021
2021 Nowa automatyczna tokarka: Star SR-20 R IV type A

Wraz z dodaniem automatu tokarskiego CNC SR-20R IV, nasz park maszynowy uległ dalszemu poszerzeniu. Jest to najnowszy produkt z wypróbowanej i przetestowanej serii SR-20 firmy Star Micronics. Oprócz już istniejących innowacyjnych funkcji modelu SR-20R III, model SR-20R IV został uzupełniony o dodatkową oś B i oś Y z tyłu. Istnieje również więcej możliwości obróbki utajonej w czasie dzięki ośmiu tylnym narzędziom. Pozwala nam to w pełni wykorzystać potencjał czasu pracy i jeszcze bardziej zminimalizować czasy sztuk –

precyzja w rekordowym czasie!

lauble-2021
2021 Certyfikat ponownego stemplowania zgodnie 2014/68/EU

31 marca 2021 roku firma Lauble GmbH otrzymała od TÜV SÜD Industrie Service GmbH świadectwo kwalifikacji do znakowania zgodnie z Dyrektywą Ciśnieniową UE. W związku z tym jesteśmy zatwierdzeni jako dostawca do prawidłowego znakowania produktów. Zatwierdzenie to podlegało następującym wymaganiom, które w pełni spełniamy:
- Odpowiednia organizacja biznesowa
- Czyszczenie pamięci
- Pracownicy-eksperci
- Stałe znaki
- Sporządzanie ewidencji operacyjnej części ponownie opieczętowanych
- Zapewnienie corocznej niezapowiedzianej kontroli przez TÜV SÜD-IS

Ten certyfikat gwarantuje, że produkty zostaną ponownie opieczętowane w Lauble GmbH na podstawie odpowiednich środków - i w najlepszym możliwym czasie!

lauble-2021
2021 Nowy system znakowania laserowego

Nasze własne wymagania wobec nas i naszych produktów stale rosną: chcemy móc jeszcze szybciej, precyzyjniej, bardziej indywidualnie i elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów. Dzięki najnowszemu dodatkowi do naszej rodziny maszyn udało nam się znaleźć idealną odpowiedź na wszystkie te wyzwania i jednocześnie rozszerzyć nasze portfolio.

Nasz kompaktowy system znakowania laserowego jest idealny do grawerowania i wyżarzania. Czy to metale, tworzywa sztuczne czy materiały organiczne. Łączy średnią moc z doskonałą jakością wiązki i zapewnia doskonałe rezultaty. Dzięki temu możemy już teraz oferować ekonomiczną obróbkę laserową materiałów w małych i średnich ilościach – i to przy zachowaniu zwykle wysokiej jakości.

Precyzja w najlepszym momencie!

lauble-2020
2020 Zarządzanie energią zgodnie z DIN ISO 50001:2018

Jako firma zajmująca się obróbką metali, większość kupowanej przez nas energii potrzebujemy do produkcji naszych produktów i związanych z nimi procesów. Wcześnie zauważyliśmy, że efektywne wykorzystanie energii elektrycznej, ciepła, gazu i paliw w zasadniczy sposób przyczynia się do bardziej zasobooszczędnej produkcji. Systematycznie określano różne wglądy w wymagane wartości, potencjał oszczędności i możliwości optymalizacji. Obecnie istniejące standardy zarządzania energią zostały potwierdzone certyfikacją zgodnie z normą DIN ISO 50001. Ten standard jest dla nas właściwym narzędziem, aby w przyszłości móc stale zwiększać naszą efektywność energetyczną.

lauble-2020
2020 Zarządzanie środowiskowe według DIN ISO 14001:2015

Jako firma przemysłowa od lat intensywnie zajmujemy się tematem środowiska. Zakończyliśmy kompleksową rewizję naszego systemu zarządzania środowiskiem poprzez pomyślną certyfikację zgodnie z normą DIN ISO 14001. Dzięki holistycznemu i długoterminowemu podejściu jesteśmy w stanie krok po kroku systematycznie poprawiać nasz wpływ na środowisko. Odpowiednie skutki zostały już zidentyfikowane i uniknięte lub ograniczone dzięki odpowiednim środkom organizacyjnym lub technicznym. System ten wzmacnia, a jednocześnie zapewnia stałe zwiększanie odpowiedzialnego i przyjaznego środowisku korzystania z dostępnych zasobów.

lauble-2019
2019 Certyfikowany zgodnie z DIN EN ISO 9001

Wysoka jakość nie jest przypadkowa. Jest to rezultat rzetelnej pracy i konsekwentnego dążenia do perfekcji. Jesteśmy certyfikowani zgodnie z normą DIN EN ISO 9001. W przypadku nowych części wraz z pierwszą dostawą otrzymasz raport z pierwszej próby VDA 3. edycji. Ponadto, na żądanie, otrzymasz od nas plany QM, PPAP, FMEA, SPC-Prufung i raporty z badań materiałów wyjściowych, a także badania dotyczące zdolności sprzętu badawczego, zdolności maszynowej i zdolności procesowej.

lauble-2017
2017 KROK W PRZYSZŁOŚĆ

W nowym roku stawiamy kolejny kamień milowy w naszej firmie. Wraz z mianowaniem Saszy Aubera i Timo Aubera na kolejnych dyrektorów firmy. Kolejne pokolenie przechodzi na emeryturę. W nowej roli obaj bracia zapewniają stabilność, ciągłość, ale także nowe bodźce na szczeblu kierowniczym. Sascha i Timo Auber z niecierpliwością oczekują nowych wyzwańi nadal są zaangażowani w działania ukierunkowane na klienta i pracowników, spełnianie najwyższych wymagań w zakresie precyzji, najwyższej jakości, ekologicznego myślenia i inwestowania w przyszłość.

lauble-2015
2015

50-lecie firmy, rozbudowanie zakładu o 1000 m2 do 2700 m2, poszerzenie parku maszyn, montaż ciepłowni.System odzyskiwania ckk, Sascha i Timo Auber są gotowi na następną generację.

lauble-2011
2011

Wdrożenie systemu MDE/BDE do sterowania operacjami produkcyjnymi.

lauble-2008
2008

35 pracowników, Praca trzyzmianowa, rozbudowa zapewnienia jakości za pomocą najnowocześniejszych maszyn pomiarowych.

lauble-2006
2006

Rozbudowa powierzchni produkcyjnej do 1700 m2, liczba pracowników przekroczyła 25

lauble-2001
2001

Budowa nowej siedziby w Dunningen, wykorzystującej najnowocześniejsze maszyny CNC, zatrudniającej 18 pracowników.

lauble-1990
1990

Córka Sonja Auber i syn Guünther Lauble przechodzą na stanowisko kierownicze, zmieniając nazwę na “Lauble GmbH, precyzyjne części toczone”.

lauble-circle
1982

Przeprowadzka i rozbudowa produkcji, rozpoczęcie szkolenia wykwalifikowanych pracowników.

lauble-circle
1976

Kolejny zakład produkcyjny w Lauterbach. Zatrudnionych jest trzech pracowników.

lauble-circle
1972

Nazwa fimy “Wilhelm Lauble Fassond toczone części”.

lauble-1965
1965

Produkcja uchwytów i wykańczanie elementów toczonych przez Wilhelma Lauble’a i żonę Marthę, po godzinach pracy, we własnym garażu.